Міністерство енергетики готується отримати в управління державні обленерго

Міністерство енергетики вже погодило з Міністерством економіки і підготувало лист до Кабінету міністрів щодо передачі в управління Міненерго операторів систем розподілу електроенергії (обленерго) з державними корпоративними правами. Про це повідомив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко в ході енергофоруму в Києві, передає Інтерфакс-Украіна

"Ми вчора підписали лист з узгодженням від Мінекономіки щодо передачі нам в управління обласних державних розподільних компаній", - сказав заступник міністра. Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО від 30 липня "Про заходи щодо нейтралізації загроз в енергетичній сфері". Документ містить цілий ряд доручень Кабміну, АМКУ, Фонду держмайна і НКРЕКУ. Серед іншого, вирішено скасувати приватизацію держпакетів акцій обленерго. Так, згідно з рішенням РНБО, обленерго з держчастка повинні бути виключені з переліків приватизації та передані в управління Міненерго від Фонду держмайна.

Нагадаємо, кілька років до приватизації готувалися пакети акцій по 70% "Хмельницьк-" і "Миколаїв-", 65% "Харків-", 60,25% - "Запоріжжя-" і 50,99% "Тернопільобленерго". У червні цього року ФДМ представив оновлений графік приватизації, в якому продаж чотирьох обленерго ( "Миколаїв-", "Харків-", "Запоріжжя-" і "Хмельницькобленерго") було запланована на лютий 2022 року, тоді як ще два залишаються у держави обленерго ( "Тернопіль-" і "Черкасиобленерго") поки відсутні.

09.09.2021